Priložnost za učence in starše

Slovenska podjetja bodo v četrtek, 27. novembra 2014, ob 16h odprla svoja vrata za učence, njihove starše in učitelje osnovnih šol. Namen te akcije je približati poklice, ki so manj poznani, učencem in njihovim staršem.

V gospodarstvu še vedno opažajo, da imajo učenci in njihovi starši velikokrat napačne predstave o poklicih v nekaterih panogah. V spominu so ostale predstave o težkih delovnih pogojih in nezanimivih področjih dela, s tehnološkim razvojem pa so se spremenili procesi in pogoji dela, spreminjajo se delovna mesta in povečujejo se možnosti za razvoj kariere v slehernem delovnem okolju. Učenci zaključnih razredov osnovne šole in njihovi starši ste pogosto v veliki stiski, ko se odločate o vpisu v srednješolske programe. Osnova za sprejetje ustrezne odločitve je, da imamo dovolj pravih informacij. Vabimo vas, da pridobite več informacij o poklicih, delovnih okoljih in načrtih podjetij v vašem okolju, zato 27. 11. 2014 ob 16h obiščite podjetja v vašem kraju. Seznam vseh podjetij je objavljen na spletni strani Gospodarske zbornice Slovenije na http://www.gzs.si/slo/65999 Čas bo tudi za vprašanja obiskovalcev, zato ne zamudite te priložnosti!

Pobudnik akcije je Gospodarska zbornica Slovenije v sodelovanju za Zavodom RS za zaposlovanje in Zavodom RS za šolstvo. Prijavo na dogodek posredujete šolski svetovalni službi ali na naslov: zlata.slibar@ess.ov.si