Spoštovani!

Lepo vabljeni v Knjižnico pod krošnjami, katera se bo odvijala v Borovem gozdičku med 18. in 25. avgustom 2020.

Med 10:00 in 20:00 uro Vas bodo čakale knjige, kjer lahko brezplačno berete. Ne zamudite pa tudi ekskluzivnega programa dogodkov.

DOGODKI

TOR, 18. avgust (10h) / Na obisku: Znanost pod borovci z e-Hišo, hišo poskusov

Prikaz naravoslovnih poskusov in delavnica. Primerno za osnovnošolske otroke.

(V primeru slabega vremena v prostorih Mladinskega centra Nova Gorica, na naslovu Bazoviška ulica 4, 5000 Nova Gorica.)

TOR, 18. avgust (19h)/ Potopisno predavanje Dominikanska republika, Portoriko, Kuba s popotnico Petro Stipanič.

SRE, 19. avgust (18h)/ Na obisku: Alenka Di Battista in Katarina Mohar;

Predstavitev knjige »Občinska stavba« in voden ogled

(pričetek u Borovem gozdičku z uvodnim pogovorom, sledi ogled).

ČET, 20. avgust (10h) / Na obisku: Zavod Enostavno Prijatelji z otroško predstavo Po Sloveniji s popotnikom Jakom

Gledališka predstava o zakladih Slovenije, kjer otroci pomagajo popotniku Jaki iskati njegovo babico.

Jaka na poti srečuje zanimive ljudi, pravljične junake, žival, bajeslovna bitja, ki govorijo zgodbe o bogati kulturni in naravoslovni dediščini. Primerno za otroke do 10. leta starosti.

(V primeru slabega vremena se dobimo v avli Osnovne šole Frana Erjavca, na naslovu Kidričeva ulica 36, 5000 Nova Gorica)

ČET, 20. avgust (18h) / Na obisku: Marij Čuk, sodobni slovenski pesnik, pisatelj, kritik, dramatik in novinar;

Predstavitev knjige »Črni obroč«.

PET, 21. avgust (18h)/ Na obisku: Katarina Gomboc Čeh;

Predstavitev nove pesniške zbirke v pogovoru z založbo in društvom Robida (Vida Rucli in Aljaž Škrlep) iz Topolovega v Italiji.

PET, 21. avgust (19h)/ Glasbeno presenečenje: We Ming. Novonastala skupina glasbenikov iz kreativne cone Vrtojba, ki igra jazz, swing in dixieland glasbo.

Zasedbo sestavljajo kitarist Tilen Kravos, basist Timi Vremec in saksofonist Andrej Thompson.

SOB, 22. avgust (10h)/Na obisku: pisateljica in pesnica Alja Furlan;

Predstavitev in glasno branje »Zgodb iz granatnega jabolka«.

NED, 23. avgust (10h)/Na obisku: Ilustratorka in oblikovalka Karin Berce;

Predstavitev kako nastanejo ilustracije in kreativna delavnica »Navihani ilustrator«.

Z izkušeno ilustratorko in oblikovalko Karin Berce bodo otroci pokukali v zaodrje ustvarjanja ilustracij za otroške knjige.

Za tem bo gostja vodila kreativno delavnico, med katero se bodo udeleženci spremenili v navihane ilustratorje. Primerno za otroke do 10. leta starosti.

PON, 24. avgust (10h)/ Glasno branje pred Domom upokojencev Nova Gorica.

Glasno branje in pogovor s prebivalci doma.

(V primeru slabega vremena se prestavimo v notranje prostore.)

PON, 24. avgust (18h)/Na obisku: Pisateljica in novinarka Bronja Žakelj;

Predstavitev knjige »Belo se pere na devetdeset«.

TOR, 25. avgust (18h) / Na obisku: Pater Karel Gržan, duhovnik, teolog, navdihnjeni pridigar, pisatelj, filozof in doktor literarnih ved;

Predstavitev del ter pogovor na temo »Človek in knjiga«.

S spoštovanjem,

Ekipa Mladinskega centra Nova Gorica