V ponedeljek, 27. 5. 2019, so se učenci naše šole, ki so vseh devet let šolanja sodelovali v gibanju za Bralno značko, odpeljali v Ljubljano. V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma so se udeležili zaključne prireditve za zlate bralce iz vse Slovenije in iz slovenskih šol v Italiji. Prireditev je vodil Boštjan Gorenc Pižama. Prisluhnili so pogovoru z Borisom A. Novakom in Marjanom Mančkom o pesniški zbirki Oblike neba (darilna knjiga za zlate bralce). Prireditev je z glasbenim programom popestrila pevka Ljoba Jenče.
Na OŠ Šempas so v šolskem letu 2018/19 postali zlati bralci naslednji učenci: Tia Mišič, Lara Terčič, Karolina Beltram, Erazem Rodman, Karolina Mislej, Jakob Bizjak, Tadej Vovk in Nejc Mladovan!
Vsem iskreno čestitamo! Naj bo knjiga tudi v prihodnje vaša zvesta spremljevalka!

Knjižničarka: Edica Klanjšček Schlegel