IMG 0361V petek, 9. 10. 2015, smo gostili Jano Dular, ki je prišla k nam iz osrčja Afrike, kjer že 6 let sodeluje pri številnih humanitarnih projektih.
Pozdravili smo jo z afriškimi ritmi in pesmijo.

S pomočjo slik, kratkih video posnetkov in glasbe nam je predstavila šolstvo in življenje tretjega sveta. S svojim pripovedovanjem je razbila marsikateri mit o Afriki in učencem približala življenje v vaseh, raznolikost podnebja, naravo, kulturo, jezike ter tegobe afriških učencev pri pridobivanju kvalitetne izobrazbe.
S seboj je prinesla veliko zanimivih afriških izdelkov, oblačil in nakita, s pomočjo katerih je Erazma spremenila v masajskega bojevnika.
Jani Dular smo se na koncu zahvalili za vse povedano in prikazano ter ji zaželeli še veliko izpolnjenih idej in srečno pot nazaj k njenim otrokom v Malavi.
Za konec še njene besede: »Če želite afriškemu otroku pomagati, mu dajte dobro izobrazbo.« Oglejte si fotografije.