21. marec, ki ga je UNESCO proglasil za svetovni dan poezije, smo na OŠ Šempas obeležili na prav poseben način. Učiteljici Mateji Hočevar Gregorič in knjižničarki Ireni se je porodila ideja, da bi vsem učencem in delavcem na šoli tako pomemben dan polepšali s – poezijo. Pripravili sta preko 350 lističev s pesmimi slovenskih pesnikov, ki so jih učenci knjižničarskega krožka popoldne pred praznikom prilepili na garderobne omarice učencev, učiteljev in delavcev šole. Zjutraj je bila šola polna poezije in predvsem na razredni stopnji zvedavih otroških oči, ki so se čudile nenavadnemu darilu. Poezije so se razveselili tudi učitelji, učenci predmetne stopnje pa dobili predvsem namig, da se da z malenkostmi polepšati dan in da je darilo lahko tudi pesem, ki jo je treba sprejeti in skrbno čuvati.