Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada RS dne 3. 3. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. Odlok je začel veljati 5. marca 2021 in bo veljal do 12. marca 2021, nanaša pa se na vzgojno-izobraževalno delo od 8. 3. 2021 dalje. Po novem je uporaba zaščitnih mask za učence od 6. razreda osnovne šole v vseh razredih obvezna. Prav tako je obvezna uporaba zaščitnih mask za učitelje v osnovnih šolah. Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učence od 1. razreda do vključno 5. razreda osnovne šole, izključno ko so v matičnemu oddelku. Priporočajo tudi, da učenci od 1. do 5. razreda za svojo varnost in zaščito vseskozi uporabljajo zaščitno maska.

Podaljšano bivanje se izvaja za učence od 1. do 3. razreda. Za učence 4. in 5. razreda bo šola v dogovoru s starši organizira podaljšano bivanje le za tiste učence, ki to nujno potrebujejo. Za vse učence 4. in 5. razreda bomo od 8. 3. 2021 organizirali le eno skupino podaljšanega bivanja. Vsi učenci, vključeni v to heterogeno skupino, bodo morali ves čas, ko bodo v podaljšanem bivanju, nositi maske.

Zarja Hönn Marc
ravnateljica OŠ Šempas