Šestošolke Isabel Marinič Bovcon, Mija Volarič, Nina Širok in Tinkara Valič so nagrajenke Pikinega nagradnega natečaja hrbtne poezije “Na zeleno barvam svet”, na katerem so v okviru knjižničarskega krožka sodelovale konec lanskega šolskega leta. Natečaj je razpisala Knjižnica Velenje v okviru 35. Pikinega festivala. Na natečaju sta z dvema izdelkoma sodelovali tudi osmošolki Tamara Škarabot in Tina Jejčič.

Učenkam čestitamo in jim želimo še veliko ustvarjalnega navdiha med knjižnimi policami!

Izdelki vseh sodelujočih so razstavljeni na razstaviščnem prostoru v Knjižnici Velenje, in sicer v času trajanja Pikinega festivala, od 7. do 13. septembra 2024.

Kaj pravzaprav je hrbtna poezija?

Gre za poezijo, ki nastane iz naslovov knjig, ki nas navdihnejo. Navdih lahko poiščemo med knjižnimi policami doma ali v knjižnici. Hrbtne strani knjig nato zložimo skupaj in tako nastane hrbtna poezija.